Kontrolní den stavby 5.4.2019

Vaše pozice na webu:

Duben2019

Kontrolní den stavby 5.4.2019

Krásné počasí dnes jen podtrhlo hezký den na stavbě. Práce pokračují bez větších problémů, což ale neznamená, že by kontrolní den byl jen vzájemným plácáním se po zádech. Jako na každé stavbě, největší problémy v tomto stádiu působí nejasnost klientských změn ve větších bytech a samozřejmě nesnadná koordinace mnoha profesí na malém prostoru. Mohli jsme si však prohlédnout i několik bytů, které jsou již zcela dokončeny a brzo do nich pozveme budoucí majitele, aby vyjádřili svůj názor na úplnost a kvalitu provedených prací. V případě spokojenosti klienta už takový byt jen finálně uklidíme a zamkneme, aby počkal na kolaudační prohlídku v ideálním stavu.

Začali jsme také s pracemi na vnější fasádě. Velmi rychle vyrostlo lešení a pracovníci dodavatele již týden instalují izolační desky, někde již nanášejí fasádní vrstvu. Téměř hotové je též zábradlí balkonů, které objektu moc sluší.

Nemilé zdržení nabral zápis Prohlášení vlastníka, tedy okamžik, kdy Vás budeme oslovovat se žádostí o úhradu 2. splátky podle smlouvy. Problém je takový typicky český. Nařízení vlády 366/2013, kterým se řídí způsob zaměření bytů pro daňové účely nemá – alespoň podle katastrálního úřadu –  v souladu svůj §3 a §6. Není proto zcela jasné, jak zaměřit šachty pro vedení vzduchotechniky, elektro, vody a kanalizace: podle našeho výkladu musí být společnou částí domu (§6), podle názoru katastru „se vžil zvyk, počítat je k ploše bytu“ (§3). Pro developery je to obvykle výhodné, protože jakoby prodávají větší plochu bytu. Náš výpočet plochy však s takovým nesmyslem nepočítá, naopak si myslíme, že šachty musí být společnou částí domu. Zdá se však, že vše je nyní již na dobré cestě a zápis bude brzy zahájen.

Víme, že to je trochu nesrozumitelné téma, ale podstatné je toto: dříve, než za měsíc „nehrozí“, že bychom od Vás chtěli další splátku. Ozveme se Vám včas emailem, a také informací zde na webu.

 

Na prodej máme už jen 8 posledních bytů. Více o nich pro případné zájemce zde na webu na adrese:

https://geniusloci.cz/prodej-bytu-hostivar/

 

 

 

 

Stavbu můžete sledovat také na:  https://www.instagram.com/geniuslocideveloper/

nebo na https://www.facebook.com/geniuslocideveloper/

COMMENTS