Katastrální úřad – šťastný konec se blíží!

Únor2020

Katastrální úřad – šťastný konec se blíží!

Mnozí z Vás právem očekávali, že jim každým dnem – po dvacetidenní lhůtě od podání – přijde vyrozumění z katastrálního úřadu o zápisu koupeného bytu nebo ateliéru na Vaše jméno. Se stejným očekáváním jsem odjížděl na dovolenou… Bohužel, po  návratu jsem zjistil, že u nás nic nejde snadno.

Poté, co katastrální úřad zapsal bez problémů nové majitele prvních sedmi jednotek (403, 502, 803, 902, 903, 1204 a 1302), jsme si byli konečně jisti, že je v naší dokumentaci a smlouvách všechno v pořádku. Podali jsme proto dalších celkem 30 návrhů na vklad a očekávali stejný výsledek – tedy bezproblémový zápis nových majitelů.  Chyba! Bohužel, katastrální úřad mezitím nějak dospěl k závěru, že plná moc, kterou jsme využili ke zjednodušení procesu podepisování za naši stranu, není dostačující…. Prý se změnila judikatura, která nepřipouští plnou moc mezi členy představenstva.

Od minulého pátku jsem nedělal prakticky nic jiného, než zjišťoval, co se katastrálním úředníkům nelíbí a jak to napravit. Každý, kdo někdy telefonoval na katastr, mi asi potvrdí, že dovolat se příslušnému úředníkovi je téměř nemožné.  Po třech dnech (opravdu!) jsem se dovolal do sekretariátu ředitele, abych se dozvěděl výše zmíněnou zprávu. Následně mi volal celkem vlídný odpovědný úředník a dohodli jsme se, že naši plnou moc doplníme ještě jakýmsi prohlášením.  To se dnes stalo, zítra všech 30 doplňujících prohlášení doručíme do podatelny katastru.

Nevím, co k tomu dodat. Zápis se zdržel, ale jinak se snad – kromě mého a možná i Vašeho rozčilování – moc nestalo. Věřím tedy, že se konečně ledy pohnou a v nejbližších dnech katastrální úřad zapíše všechny naše čekající návrhy.

Díky za pochopení. Za svou chybu se tentokrát nějak fakt omluvit neumím…

COMMENTS