Zajímá vás, jak pokračuje stavba?

Září2017

Zajímá vás, jak pokračuje stavba?

Jsme sice na úplném počátku, ale konečně se děje něco, co potěší srdce každého, kdo rád staví domy. Přijela hrubá technika a zahájila vrtání pilot a konstrukce záporových stěn. Pro ty, kteří nemají tušení o co jde, lze alespoň přibližně vysvětlit, že předtím, než můžete udělat do země díru na čtyři patra podzemních garáží, musíte zpevnit budoucí stěny výkopu. To se, v našem případě, dělá právě vyvrtáním asi 15 metrů hlubokých děr po celém obvodu budoucí jámy, do kterých se naleje beton vytužený ocelovou sítí – jedna hotová pilota je na obrázku. Když se pak začne těžit zemina, stěny jámy jsou již konstrukčně pevné.

Vrtání pilot je dost nepříjemná práce pro okolí stavby, protože hlavně při čištění vrtáku nelze zabránit značnému hluku. Pracujeme proto, v souladu s dohodou s místními občany, pouze v pracovní dny a v sobotu a to v přesně stanovené časy. Dobrá zpráva je, že už asi deset dní budou vrty hotové a začne těžba zeminy.

Pro ty, kteří chtějí průběžně o stavbě vědět více a podívat se i na detailní fotografie, může být užitečná stránka https://www.facebook.com/geniuslocideveloper/, kam pravidelně přidáváme aktuální informace ze stavby se zhruba týdenní frekvencí. Můžete se samozřejmě i přihlásit k odběru (stanete se fanouškem) této fb stránky. Informace k vám pak budou proudit samy…
 

COMMENTS