Ufff… tak konečně zkolaudováno!

Listopad2019

Ufff… tak konečně zkolaudováno!

Když čtu v novinách nebo vidím či slyším v jiných médiích, že je nedostatek bytů na trhu, skoro vždycky se naštvu. Vadí mi hloupost, se kterou většina „moudrých“ navrhuje -jako řešení problému- různé druhy regulací. Žil jsem příliš dlouho v socialistickém Československu, abych věděl, že regulace, ani ta totální, více bytů nezajistí. Ano, bytů je zejména ve velkých městech opravdu málo a jsou proto drahé. A málo jich je zejména proto, že získat povolení na stavbu bytového domu je příšerně, ale opravdu příšerně, složité. Nám to v Hostivaři trvalo více než osm let. A ani pak nemáte vyhráno. Zlepšení situace na trhu nemovitostí by přineslo jen razantní zjednodušení povolovacích a schvalovacích předpisů, zrychlení lhůt pro úřady, předpoklad souhlasu, pokud úřad rychle nereaguje a pár dalších drobností. Mluví se o tom již 30 let, ale nějak se to nedaří…

Ale dost stížností. Překonali jsme mnoho malých i větších překážek při stavbě i jejím schválení a konečně Vám můžeme oznámit, že kolaudační rozhodnutí Rezidence Hostivař nabylo právní moc 1.11.2019. Oslavili jsme to dnes šálkem kávy a koláčkem. Více času na oslavu nemáme, víme že chcete co nejdříve převzít své byty a ateliéry. Co ještě zbývá udělat před podpisem Vaší Kupní smlouvy a jejím vkladem do katastru?

Stavební úřad Prahy 15 musí požádat magistrát o přidělení čísla popisného pro zkolaudovanou stavbu. Věříme, že se tak stane hned v pondělí. Před koncem týdne začneme zkoumat, jak daleko je tento úřední krok na magistrátu. S číslem popisným v kapse konečně můžeme registrovat Společenství vlastníků jednotek u Rejstříkového soudu a současně požádat katastrální úřad o změnu zápisu jednotek z rozestavěných na dokončené. Pokud Vás bude zajímat další pokrok, sledujte prosím tento web. O každém úspěchu Vás budeme informovat.

Ještě jedna důležitá věc: budoucím majitelům, kteří již bez závad převzali svou dokončenou jednotku, umožníme, aby si i před podpisem Kupní smlouvy instalovali kuchyň, či jiné podobné zařízení. Z technických důvodů nelze pro tento případ zajistit přívod elektro, pracovníci musí použít Aku nářadí. Pokud máte takovou potřebu, kontaktujte prosím stavbu (ideálně pana Smutného na čísle 777 315 305) a domluvte si oboustranně přijatelný termín vstupu do jednotky pro Vašeho dodavatele.

Na brzké setkání u podpisu Kupní smlouvy se těší

Milan Boehm

 

COMMENTS