Tak už víme, kde budete bydlet…

Vaše pozice na webu:

Listopad2019

Tak už víme, kde budete bydlet…

Naše cesta pralesem úřednických nástrah má občasná zastavení na slunné mýtince… Proto vám s radostí dnes můžeme oznámit, že Rezidenci Hostivař byla na základě pravomocného kolaudačního rozhodnutí (z 1.11.2019) a žádosti Městské části Praha 15 (ze 4.11.) zaslané příslušnému odděleni magistrátu, přidělena adresa: čp. 1639, Horolezecká 1a, 102 00 Praha 15. Již včera jsme po pár urgencích dostali zprávu o této skutečnosti, stejně jako odbor výstavby Městské části Praha 15, který tuto adresu musí vložit do digitálního katastrálního systému RÚIAN. Stane se tak bohužel nejdříve v pondělí (18.11.) Opět nás to trochu zdrží, protože až do registrace adresy v RÚIAN nemůžeme požádat Rejstříkový soud o zápis SVJ a bez takového zápisu nelze prodávat byty… Celý tento úkon by, myslím, ani v Kocourkově netrval déle, než půl hodiny. A to musím říct, že se všichni dotčení úředníci chovají dost vlídně, prostě jen ten systém je nastaven naprosto nesmyslně.

Opakuji to pořád znovu a znovu: když se naši politici „diví“, že jsou byty v Praze tak drahé a vymýšlejí všelijaké hloupé regulace, nějak jim uniká, že jsou politiky města a státu, kde se prakticky už stavět nedá, respektive trvá to naprosto nesmyslně dlouho a vyžaduje to ocelové nervy developera. Proto se staví tak málo. A když je něčeho málo, je to obvykle drahé… Ale dost stesků.

Dnes jsme také požádali katastrální úřad o zápis dokončené budovy (ano, Rezidence Hostivař má už to slavné číslo popisné!). Doufáme, že to bude trvat jen pár dnů.

Pokud se v pondělí podaří požádat o zápis Společenství do rejstříku Městského soudu, mělo by být zapsáno během několika dnů. Pak už nastane okamžik, kdy budeme moci začít podepisovat kupní smlouvy. Plánujeme začít od pondělí, 2.12. Jakmile pak zaplatíte doplatek ceny bytu (a máte uhrazeny faktury za klientské změny), vložíme podepsanou kupní smlouvu do katastru a byt vám předáme.

Jakmile se tedy „papírově“ posuneme trochu dál, nabídneme Vám termíny pro podpis kupních smluv.

COMMENTS