Podpis Kupní smlouvy se blíží!

Vaše pozice na webu:

Listopad2019

Podpis Kupní smlouvy se blíží!

Vzhledem k nadcházejícímu zahájení podepisování Kupních smluv na jednotlivé Jednotky jsme dnes na tomto webu publikovali plná znění všech pravomocných Kolaudačních souhlasů a Rozhodnutí pro Rezidenci Hostivař. Najdete na našem webu pod tabulkou s přehledem Jednotek (spolu se všem dalšími dokumenty, vpravo nahoře). Důležité je pro Vás jen toto Kolaudační rozhodnutí:

Mohla by ho chtít vidět Vaše úvěrující banka. Doporučujeme proto vytisknout před její návštěvou ve věci financování.

Ostatní rozhodnutí se týkají spíše technických věcí okolo stavby, tedy zpomalovací nádrže na odtoku dešťové vody a trochu složitých detailů ohledně parkovacích stání.  V této oblasti ještě čekáme na malou změnu v textu Kolaudačního rozhodnutí. Stavební úřad nám vyhoví, ale z důvodu časové zaneprázdněnosti to prý nebude dříve než před koncem roku…což naštěstí ničemu nevadí. Podrobně o věci bude informováno SVJ.

Jaky bude další postup prodeje?

Pokud jste již úspěšně absolvovali Předpřejímku Jednotky, která je zcela bez vad dokončena, a také jste již zaplatili fakturu na doplatek ceny případných Klientských změn, můžeme uzavřít  Kupní smlouvu. Potom je na místě, abyste kontaktovali pana Fašianoka (602 115 000, petr.fasianok@geniusloci.cz) a domluvili s ním termíny dalšího postupu.

Váš podpis (podpisy všech Kupujících) musí být alespoň na jednom výtisku úředně ověřené. Nejrychlejší postup: pošleme Vám Kupní smlouvu v .pdf, Vy ji 3x vytisknete, podepíšete a přinesete na schůzku sebou. Standardní postup: přijdete, my smlouvu rádi vytiskneme, Vy ji ověřeně podepíšete a doručíte zpět. Na schůzce dostanete fakturu na doplatek Kupní ceny a domluvíme si termín Předání Jednotky.

Na základě Kupní smlouvy (a faktury) pak Vy nebo Vaše banka poukáže na vázaný Projektový účet (ano, je to ten na který jste platili Rezervační poplatek a první splátku ceny Jednotky, tedy: 262872845/0300). Jakmile peníze přistanou na uvedeném účtu, požádáme ČSOB o sejmutí zástavního práva (za náš úvěr) a podáme na katastr návrh na vklad Vašeho vlastnického práva. K tomuto okamžiku Vám také byt protokolárně předáme, zapíšeme data o stavu měřidel vody a topení pro SVJ – a byt je Váš. Přesto, že zápis do katastru chvilku trvá, Jednotka je formálně Vaše od dne podání návrhu na vklad a podpisu Předávacího protokolu. To je důležité i kvůli pojištění bytu: doporučujeme sjednat ho co nejdříve!

Zmíněný vklad do katastru zařídíme my, Vás to bude stát jen kolek (zatím 1.000,- od nového roku, jak naše šlechetná vláda rozhodla, že to bude už 2.000,-) Lze ho zaplatit u nás, hotově nebo kartou.

Osazení elektroměru je asi rozumnější si nechat zařídit od odborníka, PRE je trochu komplikovaný partner pro jednání. Na základě Předávacího protokolu Jednotky (určitě ne dříve, proto nemá smysl ho volat teď) to zařídí v řádu dnů náš specialista, pan Josef Mestek: (602 211 178, mail: josefmestek@volny.cz).

COMMENTS