Kontrolní den stavby 21.6.2019

Vaše pozice na webu:

Červen2019

Kontrolní den stavby 21.6.2019

Je opravdu těžké popsat co všechno se nyní na stavbě děje, protože se děje všechno. Jinak tomu ani nemůže být, pokud máme za 9 dnů požádat o kolaudaci!

Každopádně, fasáda je téměř hotová, chybí jen východní strana, kde instalujeme lešení: musí být zavěšené, což není úplně běžná technologie. Právě během jednání kontrolního dne se horolezci provrtali obvodovou stěnou této fasády do jednoho z bytů, protože si špatně změřili možnou délku kotev. Podobných zábavných drobností se ale každý den na stavbě stane několik, člověk si zvykne…

Výtahy jsou osazeny, dodavatel už jen na finalizuje jejich elektroinstalace a další drobnosti. Zámečníci dokončili všechna vnitřní zábradlí na schodišti, chybí instalovat už jen pár malých částí na balkónech a terasách. Pilně také pracujeme na dokončení klientských změn všude tam, kde je klienti závazně objednali. Většina bytů už je ale hotová, čeká je jen finální úklid, který zahájíme hned, jakmile se přestane „stavebně“ prášit. Čekáme také ještě na pracovníky PRE, kteří musí položit přívodní kabel a napojit tak celý objekt definitivně na rozvodnou síť. Samozřejmě kabel vede právě tam, kde bude vstupní chodníček do domu – a i ten se musí někdy udělat.

V nejbližších dnech také nastoupí dodavatel povrchů podlah společných domovních prostor a balkonů. Zní to jednoduše, ale je to komplikované, protože na nový povrch není možné několik dnů vstoupit. A to jistě není právě to, co naši finišující dodavatelé potřebují. Zatím sice mají k dispozici venkovní stavební výtah, ale ten musí už také zmizet, protože jeho základ stojí tam, kde už brzo musejí být venkovní parkovací stání…

Asi vidíte, že ke toho ještě hodně, co musíme dokončit, ale tak je to na každé stavbě. Ještě pár dnů před kolaudací to vypadá jako nereálné, ale nakonec je přece jen všechno včas. Tak držte palce, ať to dopadne i tentokrát!

 

 

 

COMMENTS