Kontrolní den stavby 2.11.2018

Vaše pozice na webu:

Listopad2018

Kontrolní den stavby 2.11.2018

Betonáři pracují na jedenáctém patře. Jejich plán – dokončit 13. podlaží do vánoc – se zdá být naprosto reálný, stejně jako cíl: v průběhu ledna dokončit celou betonovou konstrukci stavby. Skutečně zajímavé věci se však dějí i v nižších patrech. Téměř hotové jsou rozvody sanity do šestého podlaží, kde hned po nich nastupují zedníci, zazdívající šachty. Dodavatel oken již osadil tři podlaží, pracuje teď v sedmém. Elektrikáři dokončili své instalace do čtvrtého patra. To vše což umožnilo plánovaný nástup dodavatele krásných sádrových omítek. Hned po nich začnou dodavatelé podkladních podlahových vrstev.

Myslíme, že už tento stručný popis postupu stavby poskytuje dostatečný vhled do situace: koordinovat všechna řemesla na relativně malém prostoru stavby i přilehlého staveniště, je opravdu práce pro profesionály. Naštěstí takové máme, což ale neznamená že jde všechno zcela hladce. Každý kontrolní den je malým mistrovstvím světa v komunikaci: samozřejmě, každý dodavatel by chtěl dostatek času a hlavně prostoru, bez rušení jinými řemesly, což pochopitelně úplně nejde.

Stavba úspěšně pokračuje v souladu s harmonogramem, dokonce máme malý náskok. To nám dělá velkou radost, protože každá rezerva na stavbě se díky počasí může rychle rozplynout. Dokončení se blíží i vzorový byt ve třetím podlaží: osazujeme dveře, začínáme s obklady. Jakmile vše dokonale vyschne, položíme podlahovou krytinu a osadíme dveře. Pak už zbude jen dokončit instalace, uklidit… a je to!

 

 

COMMENTS