Kontrolní den stavby 9.2.2018

Vaše pozice na webu:

Únor2018

Kontrolní den stavby 9.2.2018

Tak konečně! Po dalších úpravách založení a povrchu stavební jámy statik schválil kvalitu i únosnost základové spáry. Objekt je, v souladu s naším průzkumným vrtem i projektem, založen na břidlicových deskách, ale jejich uložení v nejnižší hloubce není vodorovné. Taková situace má všechny myslitelné nevýhody: materiál je velmi tvrdý, proto jsme jej při výkopu museli rozrušovat sbíjecím kladivem, ale abychom zcela vyloučili možný posun břidlicových desek proti sobě, museli jsme základovou spáru speciálně upravit. Zní to jednoduše, ale byla to zásadní věc pro úspěšné pokračování stavby. A také stála hodně peněz a času.

Nyní tedy můžeme opravdu začít stavět. Máme sice, z výše uvedených důvodů, malé zpoždění za optimálním harmonogramem stavby, ale věříme, že nám jej brzy podaří dohnat.

Staveniště jsme ihned předali našemu subdodavateli monolitické konstrukce objektu, zkušené betonářské firmě Terracon. Pracovníci dodavatele okamžitě začali navážet připravenou výztuž základní desky a dna výtahových šachet. Dnes již je výztuž zhruba ze tří čtvrtin uložena na místě a propojena. Začátkem příštího týdne statik převezme hotovu výztuž a vydá souhlas s betonováním základové desky.

Těšíme se, že jsme úspěšně překonali složitou fázi stavby a naše příští informace pro Vás už bude jen o vcelku nudném průběhu betonování jednotlivých podzemních podlaží…

COMMENTS