Kolaudace: jaký je současný stav?

Září2019

Kolaudace: jaký je současný stav?

Pokud čtete naše pravidelné blogy o stavu stavby, musíte už mít dojem, že pohádková slepička, která chtěla zachránit kohoutka, to měla ještě poměrně jednoduché, proti kolaudaci bytového domu.

V polovině srpna se podařilo úspěšně zkolaudovat retenční nádrž na dešťovou vodu, o týden později pak také venkovní parkovací stání. Složitější situace je se schválením definitivního přívodu elektro. Tady je „stavebníkem“ Pražská energetika (PRE) a o kolaudaci proto musí žádat oni. Museli jsme se proto prodrat houštinou informací typu „máme toho moc“, „na kolaudaci máme 3 měsíce“ a podobně, aby se nakonec podařilo jejich pracovníky a subdodavatele přemluvit, že žádost konečně podali – asi před týdnem. Bohužel nekompletní… Po doplnění byla přípojka konečně zkolaudována. To ale ještě není všechno: úřední šiml si teď zase posílá naši žádost o domovní elektroměry nějak mezi sebou. Právě dnes na stavbu dorazili pracovníci PRE a konstatovali, že jsme připraveni na instalaci elektroměrů. Snad je tedy v průběhu příštího týdne opravdu osadí. Bohužel, na instalaci definitivních elektroměrů a spuštění domovní přípojky proudu jsou vázány některé předepsané zkoušky, například požárního zabezpečení, výtahů a vůbec všeho, co souvisí s bezpečností celého objektu.

Podle plánu dnes (12.9.) proběhla kolaudace stavby. Skončila sice úspěchem z naší strany, ale s chybějícími doklady, které popisujeme výše. Máme krkolomný termín 15 dnů na jejich doplnění. Pohádková slepička už je tedy téměř u konce cesty, snad se všechno podaří. Jediný byt, který nebyl ze stavebního hlediska zatím zkolaudován (a bude se tedy kolaudovat dodatečně) je 1402, kde ještě čekáme na některá rozhodnutí budoucího majitele ohledně vybavení…

Zbývá tedy: doplnit chybějící doklady ke kolaudaci, požádat o přidělení popisného čísla domu a zapsat společenství vlastníků do rejstříku firem. Pak už můžeme podepisovat Kupní smlouvy, vkládat je na katastr a vy se můžete stěhovat.
Zahájili jsme také už předpřejímky hotových bytů. Pokud se tak u Vás zatím nestalo, jistě se brzo ozveme. Současně vás zde budeme informovat o vývoji formální strany dokončení objektu.

 

Stavbu můžete sledovat také na:  https://www.instagram.com/geniuslocideveloper/

nebo na https://www.facebook.com/geniuslocideveloper/

COMMENTS